مقالات

8 خاصیت برنج قهوه ای

غلات کامل یا سبوس‌دار بخش مهمی از هر رژیم غذایی را تشکیل می‌دهند و از جمله سالم‌ترین مواد غذایی محسوب می‌شوند که بهتر است همه گروه‌های سنی از آن استفاده کنند. برنج قهوه‌ای نیز در زمره غلات کامل قرار دارد. این نوع برنج، طبیعی و تصفیه نشده است. بسیاری از مردم مصرف برنج قهوه‌ای را به خاطر خواص سلامتی که دارد به برنج سفید ترجیح می‌دهند.

انجیر دوست سیستم گوارش

انجیر میوه‌ای است که در آسیا پرورش می‌یابد و امروزه بیشتر از 600 نوع متفاوت آن وجود دارد. هر دو حالت خشک و تازه این میوه مفید و مغذی است.

اشتباهات بزرگ در کاهش وزن

مصمم هستید تا خیلی سریع 4 یا 5 کیلوگرم وزن کم کنید. هر روز فقط گریپ فروت و سوپ و امثال این غذاها را می خورید. کالری دریافتی روزانه تان را به کمتر از 1000 می رسانید و مطمئن هستید که خیلی زود به کاهش وزن دلخواه تان می رسید. اما وقتی شما کالری بسیار کمی می خورید، متابولیسم بدنتان را پایین می آورید. زمانی که مدت این رژیم غذایی تمام شود و به رژیم غذایی قبلی خود برگردید، بدنتان کالری ها را کندتر خواهد سوزاند و شما معمولا دوباره دچار افزایش وزن می شوید.

نکاتی در خصوص محصولات سالم و ارگانیک

متأسفانه چرخه مزرعه تا تولید دچار نقصان است و باید چاره ای برای این امر بیندیشیم. اطلاع رسانی نسبت به محصولات ارگانیک بسیار اندک است و مردم عموما به این نوع محصولات توجهی ندارند. محصولاتی که از مواد نگهداره در آن استفاده می شود، شاید به لحاظ طولانی شدن مصرف مشخصه خوبی باشد، اما این محصولات به دلیل سموم شیمیایی، ممکن است عوارض شدیدی داشته باشد.